Trener Fejenorda je veliki dužnik Partizana, bio je učesnik jedne od najvećih skorašnjih rezultatskih tragedija

Tada je vodio AZ i slomio je srce svim „grobarima“

Partizan je dobio Fejenord kao protivnika u osmini finala Lige konferencija, što je protivnik koji je zanimljiv i na terenu, ali i van njega.

Ali, ni Partizan nije stran Holanđanima, što je potvrdio i trener tima iz Roterdama, Arne Slot, koji je igrao protiv crno-belih pre tri godine, kada je vodio AZ Alkmar.

– Pre tri godine sam igrao protiv njih, a neki od igrača od tada su i dalje tamo. Prva stvar koju pogledate posle žreba, jeste da vidite kako stoje u prvenstvu. Oni su ekstremno dobri tamo. Nije prvi put da u Evropi igramo protiv ekipe koja je tako jaka u nacionalnom takmičenju – rekao je Slot.

Svi znamo da je Partizan neporažen u Superligi, sa 21 pobedom iz 23 meča.

– Ne samo to, dva puta su pobedili Spartu u prošlom kolu, a to govori mnogo toga – kazao je Slot.

Prvi meč ovih timova na redu je 10. marta, a pre toga slede nacionalna prvenstva, tako da ćemo sigurno kasnije čuti i podrobniju analizu.

Navijači Partizana dobro pamte te mečeve protiv AZ-a s jeseni 2019, pogotovo onaj u gostima. Tada su crno-beli vodili 2:0, u 83. minutu dobili igrača više, ali onda je domaćin postigao dva gola, u 88. i 92. minutu i ostavio Beograđane bez evropskog proleća.