Torinski derbi u znaku Srba: Vanja branio „kao lud“, Vlahović golom spasio Alegrija i Juve!

Poklekao je naš reprezentativni golman, ako mu je za utehu savladao ga je sunarodnik, i to pred očima selektora Dragana Stojkovića

Derbi Torina je ispunjen srpskim fudbalerima, Vanja Milinković-Savić briljira na golu Torina, ali je, konačno, poklekao u 75. minutu meča. Matirao ga je njegov saigrač iz reprezentacije Dušan Vlahović, koji je iskoristio kiks odbrane „Bikova“, za konačan rezultat u velikom gradskom derbiju – 0:1.

Tvrd, ali zanimljiv meč, uživo je pratio i srpski selektor Dragan Stojković koji je na delu, u prvoj postavi oba tima, video petoricu svojih aduta.

Uprkos primljenom golu Vanja je bio daleko najbolji akter u poraženom timu, ali i na utakmici, činio je bravure među stativama, a uglavnom je skidao pokušaje reprezentativnog saigrača i najopasnijeg Alegrijevog aduta Vlahovića. U kakvoj je formi Milinković-Savić možda je najbolji pokazatelj situacija iz 34. minuta kada je sa tri intervencije u istom napadu gostiju spasio svoj tim – odbranio je šuteve Vlahoviću, Lokateliju i Rabiou!

U prvom poluvremenu je Vanja je maestralno spasio svoj tim posle izvanredne kombinacije Kostića i Vlahovića, sjajan je to bio skok Dušana, ali i još bolja parada golmana Srbije.

lahović je, ipak, bio dovoljno uporan i koncentrisan, dočekao je svoju šansu, vrebao je priliku i došao je u jednu, koja mu je bila i dovoljna da postigne pogodak. Kvadrado je u jeku inicijative „bjankonera“ izveo korner, jedan fudbaler je glavom dokačio loptu, tek toliko da ona skrene do Vlahovića, koji je pobegao odbrani i na drugoj stativi ubacio loptu u gol.

Vanja u toj situaciji nije mogao ništa da uradi da spreči najgore po svoj tim.

Ovo je još jedan gol srpskih napadača u subotu, pošto je ranije tokom dana strelac bio i Aleksandar Mitrović u remiju svog Fulama, ali očigledno je da će imati i odličnu konkurenciju u reprezentaciji Srbije koja čeka Svetsko prvenstvo u veoma dobrom raspoloženju.

Posebne pohvale zaslužuje i Nemanja Gudelj koji je u španskom šampionatu, u duelu Sevilje i Majorke, postigao evrogol reprezentativnom drugu Predragu Rajkoviću, a pogodak proslavio sa još jednim našim reprezentativnim čuvarem mreže – Markom Dmitrovićem.