Splićani pristigli u pomoć svojoj braći iz Benfike, koji igraju svoj meč protiv Dinama iz Kijeva
Crvena zvezda u četvrtak od 21.00 u Bragi igra poslednji meč grupne faze Lige Evrope protiv istoimenog tima. Očekuje se veliki broj Zvezdinih navijača u Portugaliji, a to može da podgreje navijačke tenzije u ovoj zemlji, gde će u isto vreme biti nekoliko različitih navijačkih grupa.
Naime, u Porugaliji se u razmaku od dva dana igraju čak tri velike evropske utakmice. Jedna je već odigrana, između Porta i Liverpula, a pored Zvezdinog meča u Bragi, igra se i duel između Benfike i Dinama iz Kijeva.
Meč je od velikog značaja za lisabonski tim, jer im pobeda možda i donosi plasman u nokaut fazu (ako Barselona ne pobedi u Bajern u Minhenu). Otuda i ne iznenađuje što su im u pomoć pritekli i navijači Hajduka iz Splita, jer Torcida ima bratstvo sa jednom od najjačih grupa ultrasa Benfike „No name boys“.
Takođe, očekuje se i dolazak navijača Dinama iz Kijeva, koji nisu previše prijateljski nastrojeni prema Srbima, a dobro ih pamti i delegacija Partizana, čiji deo klupske ekipe su brutalno prebili na gostovanju u Kijevu 2017. godine.
Sama pojava Torcide u Portugaliji predstavlja potencijalno veoma problematičnu navijačku situaciju ukoliko dođe do bliskog susreta sa Delijama. Očekuje se da u Lisabon stignu i navijači Sent Etjena, sa kojima takođe Benfika i Hajduk Split imaju bratstvo. Tu je takođe i druga grupa iz Lisabona, navijači Sportinga, koji su nedavno imali žestok okršaj na ulicama sa navijačima Bešiktaša koje su naterali na beg.
Young Hope + Terror Family (Dynamo Kyiv🇺🇦) + Dnipro at night meet the scouts Torcida (Hajduk Split🇭🇷) give them their contacts, get an answer (where and what time) they pass, but Benfica and Hajduk are not there, but the police arrive and attack, a couple of people are detained pic.twitter.com/987qvGEUeK
— 𝕳Defend Europe (@hooligansnotred) December 8, 2021
Kako se navodi na društvenim mrežama, već je došlo i do bliskog kontakta navijača Dinama iz Kijeva, koji su stigli u Lisabon potpomognuti navijačima Dnjipra, koji su jednom od predstavnika Torcide iz Splita dali svoje kontakte i poručili im gde mogu da ih nađu. Navodno navijači Benfike i Hajduka nisu došli, ali jeste policija i nekoliko ljudi je uhapšeno, pa je policija već zaustavila jedan potencijalni huliganski haos.
Trista kilometara severnije u Portu, gde bi Delije i trebalo da slete, jer je Braga mnogo bliža ovom gradu nalazi se još jedna velika navijačka grupa, pristalice Porta „Super zmajevi“, a takođe će tu biti i navijači Brage.
Na relativno malom prostoru skupio se ozbiljan broj navijačkih ultras grupa, pa će tenzija i napetost biti na vrhuncu, posebno ako dođe do bliskog susreta.