Težak poraz od fenjeraša

SOMBOR – Fudbaleri staparskog „Hajduka“ neočekivano su poraženi na gostovanju u Bačkom Petrovcu od poslednjeg tima lige.

Petrovčani su poveli sredinom prvog dela pogotkom Todorovića, što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena. U nastavku igre potpuno se raspala igra gostujućeg tima. U 56. minutu susreta Igor Kanja je duplirao prednost svog tima, da bi samo četiri minuta kasnije Todorović svojim drugim golom na meču povisio na 3:0. U samom finišu meča viđena su još dva pogotka, po jedna na obe strane. Tri minuta pre isteka regularnog dela rezervista Bajić je četvrti put zatresao mrežu gostujućeg golmana Šepića. Samo minut kasnije Nikola Lukić je ublažio poraz Staparaca. Nakon ovog poraza Hajduk se spustio sa četvrte na šestu poziciju. Narednog vikenda u goste im dolazi sastav Obilića iz Zmajeva. Prvi poraz u sezoni doživela je ekipa „Bačke“ iz Bačke Palanke. Lider je gostovao u Adorjanu gde je poražen od domaće „Tise“ sa 3:1Za domaćina je u drugom poluvremenu zaigrao i Ognjen Šveljo. Kiks lidera iskoristio je kulski „Hajduk“ koji je „petardom“ isprašio goste iz Srbobrana. Kuljani su ovim trijumfom smanjili bodovni zaostatak za „Bačkom“ na svega dva boda. Apatinska „Mladost“ porazila je novajlije iz Kucure. Domaći igrači su postigli četiri gola, po dva u oba poluvremena. Popović i Uzelac su pogađali u prvom poluvremenu, dok je Aljoša Jovović bio dvostruki strelac u drugom.

Rezultati ovog kola: Mladost (BP) – Hajduk 4:1, Tisa – Bačka 3:1Budućnost (P) – Bajša 1:0Mladost (T) – Bačka 1901 2:1Mladost Apa – Iskra 4:0Hajduk 1912 – Srbobran 5:0Vojvodina (BG) – Radnički 1918 – 1:0Radnički 1905 – Obilić 1:1.

Tabela: Bačka 25, Hajduk 1912 – 22, Tisa 17, Mladost (T) 16, Radnički 1905 – 14, Hajduk 14, Mladost Apa 13, Budućnost (P) 12, Srbobran 11, Bajša 10, Iskra 10, Radnički 1918 – 8, Obilić 8, Vojvodina (BG) 8, Mladost (BP) 7, Bačka 1901 – 5.

Parovi narednog (11) kola: Hajduk – Obilić, Radnički 1918 – Radnički 1905, Srbobran – Vojvodina (BG), Iskra – Hajduk 1912, Bačka 1901 – Mladost Apa, Bajša – Mladost (T), Bačka – Budućnost (P), Mladost (BP) – Tisa.