Švjontekova pregazila Amerikanku za prolaz u 3. kolo Rolan Garosa

Malo se mučila u prvom setu, ali je potom u drugom demonstrirala sav svoj igrački potencijal

Dok se u muškoj konkurenciji očekuje pakleno težak i neizvestan turnir, kod žena je sve izvesnije da će doći do poprilično lake titule za Igu Švjontek, trenutno prvoplasiranu na WTA listi, koja je pdoslovno pregazila Amerikanku Kler Liju za sat i po vremena.

Švjontekova je slavila sa ubedljivih 2:0, po setovima 6:4, 6:0, čime je još jednom pokazala zašto se nalazi na prvoj poziciji i zašto je najveći favorit da dođe do titule.

Ovaj meč je počeo brejkom Ige Švjontek protiv mlade Liju, potom je uzela i još jedan, ali je tada krenuo nagli pad u igri, pa je i Liju uzvratila sa dva brejka. Rezultat je bio 3:3, kada je Liju servirala i imala priliku da se totalno vrati u meč. Ipak, Iga je opet napravila brejk i to je bilo dovoljno da prvi set osvoji sa 6:4.

Liju se držala tu, ali je potom potpuno pala. U drugom setu nije uzela niti jedan gem, Iga je igrala neverovatno dobro i za nešto više od 30 minuta je slavila sa 6:0, čime je prošla u treće kolo, gde je čeka Kineskinja Vang.