Svetosavski turnir za decu u stonom tenisu

RUMA – Stonoteniski klub “Ruma” 27.1.2022. godine organizuje Svetosavski turnir za devojčice i dečake od prvog do četvrtog razreda osnovne škole.

Od 25.12.2021. godine, svakog dana osim praznika, od 11 časova će u prostorijama kluba, u sali III Mesne zajednice (ugao ulica: Lenjinova i 27. Oktobar), biti organizovana Otvorena vrata stonog tenisa.

Pozivamo svu decu da dođu i da se uz igru, sa licenciranim trenerom upoznaju sa osnovama stonog tenisa.

Učešće na turniru i program Otvorena vrata su besplatni.

Kontak telefon: trener Ruža Popov 0641481501.

STK “Ruma” je uspešno završio prvi deo takmičarske sezone. Rumljani su trenutno drugoplasirana ekipa Vojvođanske A lige i u drugoj polusezoni napašće prvu poziciju na tabeli.

Rumljanin Jovan Jockov učenik novosadske Gimnazije “Jovan Jovanović Zmaj” ostvario je sjajan rezultat na republičkom školskom takmičenju, koje je 16. i 17. decembra odrzano u Sokobanji. Takmičenje se odvijalo u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji, a nastupalo je više od 300 učesnika. Jockov je osvojio titulu u pojedinačnoj konkurenciji savladavši u finalu Dimitrija Jelikića iz XII beogradske Gimnazije. Seniorsko prvenstvo Srbije u pojedinačnoj konkurenciji održano je u subotu 18. decembra u Bečeju.

U seniorskoj konkurenciji parova Jovan Jockov i Miloš Marinković osvojili su drugo mesto, pošto su u finalu izgubili od para Dimitrije Levajac/Nikola Strugarević.