logo transparend vojvodina uzivo

Švajcarska nokautirala Mađare za prvu pobedu na EURO

Fudbaleri Švajcarske pobedili su Mađarsku 3:1 (2:0) u prvom meču grupne faze EURO u Kelnu.

Švajcarske je do prvog trijumfa u grupi A stigla golovima Dua u 13,minut, Ebišera u finišu prvog poluvremena, dok je pobedu potvrdio  Embolo u 93. minutu.

Mađari su mnogo bolje igrali u drugom delu meča, konstantno vršili pristisak, Varga je u 66. minutu dao nadu u preokret, ali ništa više od toga naši severni susedi nisu mogli.

Početak utakimice je bio žustar u pogledu duela, ali relativno miran kada su šanse u pitanju.

Švajcarci su praktično iz prve prave stigli do vođstva, a strelac u 13. minutu bio je Kvadvo Dua.

Ebišer se ponudio, prihvatio loptu, podigao glavu i sjajnim dodavanjem proigrao napadača Ludogoreca koji je rutinski matirao Gulačija.

Ovaj gol je najpre bio poništen zbog ofsajda, međutim, sudija Vinčić je nakon intervencije VAR-a mogao da pokaže samo na centar.

Da izađe na vreme i napravi ofsajd zakasnio je Miloš Kerkez, momak rođen u Vrbasu.

Fenomenalnu priliku da dotuče Mađare imao je potom Vargas u 20. minutu, ali je Gulači sjajno intervenisao.

Kerkez je pogrešio, u duelu je slab bio Salai, da bi čist zicer Vargasu skinuo Gulači.

Švajcarska je i u nastavku bila konkretnija, doduše ne mnogo, dok su se Mađari mučili u kreiranju napada, pošto je i Soboslaj, najbolji igrač naših severnih komšija, bio odsečen.

Mađari su drugi gol primili u najgorem mogućem trenutku, u 45. minutu, tačno pred odlazak na pauzu.

Grešku u dodavanju rivala iskoristio je Mišel Ebišer, preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora. Pogodio je dalji ugao golmana Gulačija.