Sutra pretežno sunčano i veoma toplo, pljuskovi ponegde, temperatura do 39 stepeni

SRBIJA – Iznad većeg dela naše zemlje sutra će biti pretežno sunčano i veoma toplo, a uz promenljivu oblačnost, lokalna pojava kratkotrajne kiše i pljuskova sa grmljavinom ujutro i pre podne očekuje se na severu i zapadu zemlje, a posle podne ponegde i u brdsko-planinskim predelima jugozapadne Srbije, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ).

Vetar će biti slab i umeren, posle podne u istočnoj Srbiji i u planinskim predelima povremeno i jak severni, samo ujutro i pre podne u južnim krajevima biće slab i promenljiv. Najniža temperatura kreaće se od 16 do 23 stepena, a najviša od 29 stepeni na severu i zapadu do 39 stepeni na jugu i jugoistoku Srbije.

U Beogradu će sutra ujutro i pre podne biti promenljivo oblačno, a u pojedinim delovima grada se očekuje kratkotrajna kiša ili pljusak sa grmljavinom. Posle podne se očekuju duži sunčani periodi, sa vetrom slabim i umerenim, severnim.

Najniža temperatura kretaće se od 20 do 23 stepena, a najviša će biti oko 30 stepeni. Prema izgledima vremena u Srbiji za narednih sedam dana, do 29. jula, tokom većeg dela ove sedmice biće pretežno sunčano uz toplotni talas, koji će biti najizraženiji na jugu i istoku zemlje, gde se očekuju višednevne temperature u intervalu od 35 do 40 stepeni.

U petak i subotu, 25 i 26. jula, lokalno se očekuje i do 42 stepena, dok će u sredu, 23. jula, u severnoj, zapadnoj i centralnoj Srbiji temperatura biti nešto niža, ali će se i dalje zadržati toplo (od 31 do 35 stepeni). Od nedelje, 27. jula, prognozira se osveženje sa kišom, pljuskovima i grmljavinom u svim krajevima, uz izraženiji pad temperature.

Tagovi:

0 Komentari
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare

Pročitajte još: