logo transparend vojvodina uzivo

Superligaši na pripremama: Voždovac dao 9 golova, Voša dominirala, Čukarički i TSC ostali bez pobede

Bogat fudbalski dan za naše klubove

Fudbalski klubovi iz Superlige Srbije polako, ali sigurno se uigravaju za početak nove sezone koja će ovog leta početi nikada ranije zbog obaveza koje će reprezentacija Srbije imati na Svetskom prvenstvu koje se u novembru održava u Kataru. Nepune dve i po sedmice dele nas od prvog takmičarskog meča, pa ne čudi što smo danas mogli da pratimo i „brdo“ prijateljskih.

Najubedljiviju pobedu od svih danas su ostvarili fudbaleri Voždovca koji su „smestili“ čak devet golova u mrežu četvrtoligaša iz Užica, ekipe Jedinstvo Puteva (9:0) koji su izašli kao zamenski sparing partner zbog povlačenja novosadske Mladosti GAT u poslednjem momentu.

Već tokom prvog poluvremena Purtić i Hajdin zatresli su mrežu užičke ekipe, da bi u nastavku Mijailović, Pantović, Burmaz, Ivezić, Vujanović, Milović i Ćirković i sami postigli golove za Zmajeve, koji će naredni meč igrati za tri dana protiv ekipe koja će naknadno biti utvrđena.

Čukarički nije bio te sreće da dođe do pobede, pošto je remizirao sa ekipom Tuzla Sitija iz Bosne i Hercegovine (1:1) i to nakon što je dobar deo meča gubio posle pogotka Nukića za goste u 12. minutu. Sastav sa Banovog brda ipak je uspeo da izjednači u završnici, tačnije u 87. minutu preko Adžića.

Sastav iz srpske prestonice takođe naredni meč igra u subotu i to protiv Olimpije. Podsetimo, Čukarički se nalazi na pripremama upravo u Sloveniji.

Ubedljiva je na pripremama bila i novosadska Vojvodina, koja je savladala Maricu iz Plovdiva sa 0:3 golovima Bastajića, Miloševića i Neškovića, dok je trijumf upisao i Novi Pazar protiv crnogorskog Dečića iz Tuzija (2:0).

Videli smo i dva poraza srpskih ekipa – TSC nije uspeo da se izbori sa Olimpijom iz Ljubljane u Sloveniji (0:2), a interesantno je da su golove za faktički domaćine na ovom susretu postigli Prtajin u 56. i Crnomarković u 90+3. minutu. Neuspeh je doživeo i Napredak protiv Mure rezultatom 1:3.