„Sudija je od 1. minuta bio podmukao, skandalozno je sudio“: Da li je VIljareal oštećen za penal?

Iz španskog kluba su uvereni da jesu

Predsednik Viljareala Fernando Roig bio je besan posle utakmice revanša polufinala Lige šampiona protiv Liverpula, ali ne toliko zbog poraza njegovog tima posle preokreta Redsa!

Roigov bes bio je usmeren ka glavnom sudiji Daniju Makeliju za kog smatra da nije dorastao utakmici, te da je morao da sudi penal za njegov tim pri rezultatu 1:0.

U duelu su bili golamn Liverpula Alison i vezista Viljareala Đovani Lo Selso koji se našao na travi. Međutim, pištalja se nije čula…

– To je bilo skandalozno. Sudija je od prve minute bio podmukao, sudio je u njihovu korist. Liverpul je sjajna ekipa protiv koje smo u prvoj utakmici mogli da izgubimo sa više golova razlike. Ne želim da nam ovo bude izgovor, ali suđenje nije bilo na nivou. Njegove odluke uticale su na rezultat – jasan je prvi čovek Viljareala.

„Žuta podmornica“ je inače anulirala prednost Redsa iz prvog meča (2:0) već do poluvremena, da bi u nastavku golman domaćeg tima kumovao preokretu Liverpula i pobedi od 3:2.

Redsi sada u finalu čekaju boljeg iz duela Real – Mančester Siti koji se igra u sredu veče, uz napomenu da su Građani na svom terenu dobili sa 4:3.