Subotica: Uspešno okončan 10. Međunarodni Spartan Kup

Judo klub Spartak
SUBOTICA – Judo klub Spartak bio je domaćin 10. Međunarodnog Spartan Kupa u judou koji je održan u subotu 3. decembra u Hali sportova za mlađe selekcije.

Okupilo se 240 takmičara iz 6 zemalja okruženja. Pored takmičara iz Srbije učestvovali su još judisti iz Mađarske, Crne Gore, Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Rumunije.

Domaćini su bili veoma uspešni, sa svojim sekcijama iz Bajmoka i Čantavira zasluženo su osvojili drugo mesto u ukupnom plasmanu i bili su najmasovniji klub sa 34 takmičara. Ekipno najbolji klub je Žandarmerija iz Beograda.

Takmičari Spartaka osvojili su 17 medalja od kojih po dve zlatne i srebrne i 13 bronzanih. Najsupešniji su bili Luka Milić u kategoriji do 28 kg i Emina Mezei među vršnjakinjama do 56 kg koji su osvojili zlatne medalje.  Srebrne su pripale Jovani Bogić do 38 kg i Davidu Kovaču do 46 kg. Pored njih 13 spartanaca je osvojilo bronzane medalje.  Ekipu predvodili treneri: Milan Bogić, Marton Robert, Nemanja Nikolić i Vladimir Tanasković.