Subotica: Ubedljive fudbalerke Spartaka protiv Sloge

SUBOTICA – Fudbalerke Spartaka savladale su Slogu sa 5:0 u poslednjem kolu regularnog dela prvenstva.

Takmičenje nastavljaju u plej ofu za prvaka države gde će se pored njih naći Crvena Zvezda, TSC i Sloga.

Povele su Golubice već u 3. minutu, Sara Pavlović je izvela korner a iz neposredne blizine Anastasija Ćirić donosi ptrednost od 1:0. Tri minuta kasnije Spartak je duplirao prednost, precizna sa ivice šesnaest metara bila je Isidora Vučković. Sličnom akcijom kao i kod prvog gola domaće dolaze do prednosti od 3:0 u 31. minutu. Ponovo je Sara Pavlović izvela korner a Anastasija Ćirić glavom loptu šalje u mrežu. Najbolju priliku gošće su imale u 40. minutu kada je Milica Popović uputila oštar šut, međutim lopta odlazi tik pored stative.

U drugom poluvremenu tempo igre je znatno oslabio. Gošće nisu stvorile priliku za postizanje gola dok su domaće bile zadovoljne visokim vodstvom. Ipak, u finišu utakmice fudbalerke Spartaka postižu još dva gola. Na 4:0 povisila je Alina Baka u 87. minutu a konačnih 5:0 donosi živana Stupar tri minuta kasnije.