,

Subotica: Spartak nadigraо Ub u drugoj polufinalnoj utakmici plej ofa

rukomet-spartak
SUBOTICA – Rukometaši Spartaka uverljivo su pobedili Ub sa 34:26 i time izjednačili rezultat u finalnoj seriji plej ofa za ulazak u Super ligu.

Plej of se igra na dve dobijene utakmice pa će duel ove dve ekipe u Ubu koji se igra u sredu 7. juna odlučiti o ulasku u Arkus super ligu Srbije.

Subotičani su odigrali odličan meč, pokazali da imaju kvalitet i da se opravdano nadaju povratku u elitni rang. Poveo je Ub sa 2:4 i 4:6. Spartak je tada pojačao igru u odbrani, zaustavili su napade protivnika i serijom od sedam golova u nizu stigli do rezultatskog preokreta od 11:6 u 20. minutu susreta. Golom Živkovića u poslednjim trenucima prvog dela na odmor su otišli sa vodstvom od 17:11.

Pokušali su gosti da se vrate u meč, menjali su formacije u odbrani, ali sve to nije uticalo na krajnji rezultat. Prišao je Ub dv aputa na minus pet golova 20:15 i 22:17, međutim tada bi Spartak uspešno odgovorio i povećao razliku.  Devet minuta pre kraja golom Momića Subotičani su imali dvocifrenu prednost, 29:19. Bio je to pokazatelj da je meč rešen i da će se finalna serija plej ofa preseliti Ub.