Subotica: Rvači Spartaka osvojili dve svetske zlatne medalje

rvači spartaka
SUBOTICA – Sportska Subotica bogatija je za još dve zlatne svetske medalje. Rvači Spartaka najtrofejnijeg rvačkog kluba u zemlji osvojili su dve zlatne medalje na svetskom prvenstvu koje se trenutno održava u Beogradu.

Sebastijan Nađ u kategoriji do 63 kilograma i Ali Arsalan u kategoriji do 72 kg su novi svetski šampioni. Pored njih svetske zlatne medalje osvojili su još i Mate Nemeš i Zurabi Datunashvili. Veliki je ovo uspeh srpskog rvanja, ČETIRI zlatne svetske medalje !

Sebastian Nađ je u finalu savladao Gruzijca Leri Abuladzea sa 3:1. Na putu do titule Nađ je u dva dana morao da pobedi u pet borbi. Prvo je savladao takmičara iz Alžira sa ubedljivih 7:1, zatim je bio bolji od Rumuna Razvana Arnauta sa 5:1. U četvrtfinalu je pobedio Poghosyana iz Jermenije sa 4:0, da bi u polufinalu bio bolji i od Azerbejdžanca Taleha Mammadova (5:0)

Drugi svetski prvak član Spartaka je Ali Arsalan, naturalizovani Iranac koji je postao šampion u kategoriji do 72 kg u rvanju grčko rimskim stilom. Arsalan je do svetske titule došao pobedom takođe u pet mečeva. Put do zlata počeo je pobedom nad Ukrajincem  Andrii Kulyk, zatim je u osmini finala bio bolji od Mađara Roberta Atile (7:3). Za plasman među četiri najbolja ubedljivo je sa 9:0 pobedio Kristupasa Sleiva iz Litvanije. U polufinalu je rvao najneizvesniji meč, sa 4:3 pobedio je Francuza Ibrahima Ghanema i obezbedio plasman u finale gde je sa 7:4 pobedio Ulvi ganizadea iz Azerbejdžana za svetsku šampionsku titulu.