Subotica: Rukometaši Spartaka ubedljivi protiv Lavova

rukomet-spartak
SUBOTICA – Rukometaši Spartaka savladali su ekipu Lavova sa 29:20 i time zabeležili 11 prvenstvenu pobedu. Subotičani novom pobedom zauzimaju treće mesto u Super B ligi i ostaju u trci za povratak u Super ligu Srbije.

Poveli su gosti golom Luke Jovanovića, nakon čega je Spartak napravio seriju od četiri gola za rezultatski preokret od 4:1. Golom Vuković Vlatka u 15. minutu rezultat je bio 6:2, da bi pet minuta kasnije prednost iznosila 6 golova, 10:4. Prvo poluvreme Spartak okončava uspešnim napadom koji je realizovao Momić za 13:8.

Spartak je u nastavku utakmice kontrolisao rezultat i nije dao šansu gostima da se vrate u meč. Lavovi preko Cmiljanića u 50. minutu dolaze na minus pet golova, 22:17, ali više od toga nisu mogli. Zaigrali su domaći čvršće u odbrani, zaustavili napade protivnike i napravili seriju od pet golova za velikih 28:18. Isaković smanjuje prednost domaćih, ali već u sledećem napadu Ivić vraća dvocifrenu predost. Cmiljanić postavlja konačnih 29:20.