,

Subotica: Rukometaši Spartaka ostvarili desetu prvenstvenu pobedu

rukomet-spartak
SUBOTICA – Rukometaši Spartaka pobedom nad Inđijom od 34:24 zabeležili su 10 prvenstvenu pobedu u Super B Ligi. Subotičani su brzo stekli osetnije vodstvo koje su do kraja meča uspešno održavali.

Anagažovano su domaći ušli u utakmicu i već u 4. minutu imali prednost od 5:1. Igrali su odlično u odbrani i time zaustavili napade protivnika a brzo i maštovito u napadu čime su povećavali prednost. Golom Momića, Spartak je poveo sa  8:2. Gosti su u 13. minutu uspeli da smanje zaostatak, nakon pogotka Bogojevića prišli su na  9:6. Usledio je brz odgovor Spartaka sa dva gola Miskina i pogotkom Lakovića poveli su sa 13:6. Prvo poluvreme je završeno sa vodstvom Spartaka od 19:9.

Spartak je uspešno realizovao svoja prva dva napada, golovima Živkovića i Stevović prednost je porasl ana 12 golova, 21:9. Nisu imali rukometaši Inđije rešenje za raspoloženog domaćina koji je održavao stečenu prednost. U poslednjih deset minuta ušlo se sa vodsvom Spartaka od 28:18 i već tada se videlo da je pobednik utakmice rešen bilo je samo pitanjne konačnog rezultata.

Nakon utakmice za najboljeg igrača susreta proglašen je golman Spartaka, Gašić Aleksandar.