,

Subotica: Prvi poraz košarkaša Spartaka pred svojom publikom

košarka-spartak
SUBOTICA – Košarkaši Spartaka doživeli su prvi poraz u Subotici o ovoj sezoni takmičenja u KLS, pošto je utakmica između Spartaka i Dinamika završena rezultatom 80:90 (18:28, 29:18, 11:26, 22:18).

Dinamik je bolje otvorio utakmicu, poveli su gosti sa 5:0 košem Jaramaza i trojkom Boškovića. Odgovorili su Subotičani i preko Sokolovića se primakli na 11:12 u 5. minutu utakmice. Gosti su pojačali igru u odbrani i na kraju prve četvrtine imali prednost od 10 poena, 18:28.

Drugi deo počeo je trojkom Boškovića za 18:31. Nisu se predavali Subotičani, zaustavili su napade protivnika i serijom od 13:0 došli do izjednačenja 31:31. Bošković je prekinuo seriju Spartaka da bi nakon što je Barna poravnao na 38:38, domaćini po prvu put poveli u 17. minutu košem Jugovića, 40:38. Do kraja prvog poluvremena igralo se koš za koš, na odmor igrači su otišli nakon minimalnog vodstva Spartaka od 47:46

Dimamik je preokrenuo u svom prvom napadu, 47:48. Gosti su imali stalnu minimalnu prednost. Trojkom Sokolovića u 26. minutu Spartak je prišao na 58:59. Poslednja četiri minuta treće četvrtine bila su presudna na ovoj utakmici. Domaćini nisu uspeli da zaustave Jaramaza i Boškovića koji su trojkama doveli svoj tim u vodstvo od 58:72 na kraju trećeg perioda.

Pokušao je Spartak da neutrališe vodstvo protivnika, prišli su na 70:78 košem Bojića, međutim gosti su odma odgovorili i do kraja meča uspešno održavali stečenu prednost.

Dinamik je na utakmici postigao čak 14 trojki iz 33 pokušaja, a bili su i puno bolji u skoku (41 u odnosu na 28 Spartaka). Najefikasniji kod domaćih bio je Sokolović sa 20 poena, Bojić 18 i Hardi sa 13 poena. U timu Dinamika istakao se Bošković sa 23 poena od kojih 6 ubačenih trojki, Jaramaz 15, Medarević 13.

Bio je ovo peti poraz Spartaka, od kojih prvi pred domaćom publikom. U sledećem kolu koje je na programu u sredu 28. decembra subotičani gostuju u Valjevu protiv prvoplasiranog Metalca.