,

Subotica: Poraz odbojkašica Spartaka u Lajkovcu

spartak
SUBOTICA – Odbojkašice Spartaka nisu uspele da iznenade lidera na tabeli. Poražene su u Lajkovcu od Železničara sa 3:0 po setovima 25:22, 25:17 i 25:18.

Subotičanke su dobro započele utakmicu, povele su u prvom setu sa 11:7. Domaće su smanjile na 10:11, međutim Spartak je poenom Kocićeve i dobrim blokom Jeković, ponovo imao tri poena viška, 11:14. Železničar je sa tri vezana poena uspeo da poravna na 18:18. Igralo se poen za poen pa su ekipe u finiš seta ušle sa 21:21. Razigrala se Uzelac koja je napravila dva poena u nizu za prednost Lajkovčanki od 23:21. Set ubrzo okončava Vanja Ivanović za 25:22.

Domaće su nastavile dobar ritam iz finiša pvog seta. Poenom Ivanovićeve povele su sa 10:5, a nakon njena dva as servisa rezultat je bio 14:6. Odlično je servirala i kanađanka Veltman pa su domaće povele sa velikih 19:9. Pokušavao je Saša Nedeljković, trener Spartaka, da različitim izmenama trgne ekipu, ali Železničar nije popuštao i bez većih problema duplirao je prednost u setovima 25:17.

Subotičanke su se vratile u trećem setu i ozbiljno namučile favorizovanog protivnika. As servisom Matićeve imale su prednost od 7:3 a nakon poena Pavlovićeve, 11:8. Međutim kako se set bližio kraju domaće su pojačale ritam te su nakon poravnanja od 14:14 u sledećem napadu došle i do prednosti od 15:14. Stečeno vodstvo nisu ispuštale do kraja seta. Uzelac donosi meč loptu a već prvu realizuje Veltman as servisom.

Najefikasnije u domaćim redovima bila su Vanja Ivanović sa 16 i Uzelac Aleksandra sa 15 poena. U redovima Subotičanki istakla se Sara Pavlović sa devet poena.