,

Subotica: Poraz fudbalera Bačke od Bajše

fudbalska-lopta
SUBOTICA – Fudbaleri Bačke poraženi su na svom terenu od Bajše sa 2:1. Utakmica 25. kola nije imala veliki rezultatski značaj pošto su obe ekipe obezbedile plasman u sredini tabele.

Utakmica je počela u velikom tempu sa obe strane, međutim bez večih prilika za gol. Gosti su najbolju priliku imali u 33. minutu kada se zatresla stativa. Poluvreme je završeno bez golova pa se više uzbuženja očekivalo u nastavku susreta.

Početkom drugog poluvremena Bajša je bila konkretnija i stvarala ozbiljnije prilike za gol, međutim prvi su do prednosti došli domaći igrači. Mezei se u 56. minutu probio po levoj strani uposlio Milijaševića koji glavom loptu sprovodi u mrežu za 1:0. Gosti su pojačali pritisak nakon primljenog gola i u 71. minutu golom Krivokapića stigli do poravnanja nakon greške odbrane Bačke. Odličnu šansu za novo vodstvo Bačka je propustila u 82. minutu, Glišović je loptu prosledio do Mezeia, usledio je oštar centaršut, natrčao je Milijašević oštro šutirao ali umesto mreže pogodio je protivničkog štopera u nogu. Dva minuta kasnije gosti su stigli do preokreta odličnim šutem Simovića sa oko 25 metara za konačnih 1:2.

Bačka se nakon ovog kola nalazi na 6. mestu sa 36 osvojenih bodova. U sledećem kolu gostuju lideru na tabeli ekipi Bratstva 2019 iz Prigrevice.