Subotica: Pobeda gošći u poslednjoj sekundi

košarka-spartak
SUBOTICA – Košarkašice Spartaka poražene su od Vršca sa 68:69, trojkom Marjanovićeve u poslednjoj sekundi susreta.

U dramatičnoj utakmici borbe za opstanak, košarkašice Spartaka su u toku utakmice imale zaostatak od 21 poena da bi pet minuta pre kraja stigle do prednosti od 5 poena. Na kraju su ipak slavile gošće.

Početak utakmice pripao je košarkašicama Vršca koje su povele sa 9:0. Subotičanke su do prvog koša stigle tek u 6. minutu usreta. Trojkom Nikolićeve prednos Vršca je bila dvocifrena, 24:12. Nastavile su ofanzivno gošće i u drugoj četrvtini, razigrala se Marija Todorović te je prednost porasla na 34:16. Poluvreme je okončano rezultatom, 29:43

Tek u trećoj deonici su domaće košarkašice zaigrale znatno bolje. Zahvaljujući agresivnoj odbrani i uz sve bolji šut, topila se prednost Vrščanki. Košem Zukanovićeve domaće su prišle na pet poena zaostatka, 44:49. Napokon u 33. minutu Spartak je uspeo da se vrati u meč i po prvi put povede na utakmici košem Zorane Todorović, 56:55. Pet minuta pre kraja vođstvo se povećalo na 64:59. Nisu se predavale ni gošće, pa se ušlo u dramatičnu završnicu. Rogan je desetak sekundi pre kraja pogodila za 68:66, međutim u poslednjem napadu sa zvukom sirene Marjanovićeva pogađa tricu i svoj tim vodi do konačne pobede, 68:69

U redovima Spartaka najefikasnije su bile President sa 20 i Ščekić sa 16 poena dok su se u pobedničkoj ekipi istakle  Todorović sa 21 i Marjanović sa 18 poena.