Subotica: Plivači Spartaka ekipno osvojili treće mesto na mitingu u Kikindi

plivački miting
SUBOTICA – Plivači Spartaka ekipno su osvojili treće mesto na plivačkom mitingu “Mlade nade 2023” koji je u  subotu 1. aprila održan u Kikindi uz učešće preko 300 takmičara iz prteko 20 domaćih klubova. Organizator takmičenje je bio plivački klub Velika Kikinda.

Na ovom plivačkom mitingu Plivački klub Spartak je nastupio sa 43 plivača mlađih uzrasnih kategorija koji su u ekipnom plasmanu zauzeli treće mesto. U pojedinačnoj konkurenciji osvojili su ukupno 25 medalja  od kojih 14 zlatnih, 3 srebrne i 8 bronzanih.

Istakli su se Milanović Alex sa tri zlatne medalje, Ristić Aleksa sa dve zlatne i jednom srebrnom medaljom, Botka Petra sa dve zlatne i jednom srebrnom medaljom, Torbai Lena sa dva zlatne i jednom srebrnom i Pastor Una sa tri zlatne medalje.