Subotica: Plivači Spartaka ekipni vicešampioni na pionirskom Letnjem prvenstvu Srbije

pk spartak
SUBOTICA – Takmičari Plivačkog kluba Spartak osvojili su ekipno drugo mesto na Letnjem prvenstvu Srbije u plivanju za pionire koje je održano proteklog vikenda, 1. i 2. jula u Kragujevcu.

Na prvenstvu je učestvovalo 237 takmičara iz 35 klubova Srbije, među kojima osam plivača i osam plivačica iz PK Spartak. Po broju osvojenih medalja jedino je beogradki „11 april“ bio bolji od subotičana. Posebno se istakla Sara Stipić koja je osvojila čak 5 medalja u individualnoj konkurenciji i tri u štafetnim trkama. Izuzetan je bio i Nikolas Martin osvojivši dve medalje u individualnoj konkurenciji i dve medalje u štafetama.

Osvajači medalja plivača Spartaka:

• Sara Stipić, osvojila je četiri zlatne medalje, na 50, 100, 200 i 400 kraul i srebrnu na 100 leđno,
  • Nikolas Martin, osvojio je zlatnu na 100 delfin i bronzanu na 50 kraul.
  • Mešovita muško-ženska štafeta 4×50 kraul u sastavu Darko Rakić, Nikolas Martin, Una Pastor i Sara Stipić osvojila je srebrnu medalju.
  • Mešovita – muško ženska štafeta 4×50 mešovito u sastavu Sara Stipić, Olja Mihajlović , Darko Rakić i Nikolas Martin osvojila je srebrnu medalju.
  • Ženska štafeta 4×50 mešvito, u sastavu Sara Stipić, Olja Mihajlović, Una Pastor i Helena Luca Kovač osvojila je bronzanu medalju.

Ekipu su predvodili treneri Vladan Konjević i Milan Jovanović.