Subotica: Održana regata Berbanski dani

regata-jedrliličari
SUBOTICA – Jedriličarski Klub Palić u saradnji sa Közép-Kelet-Európai Rekreációs Társaság (KERT) iz Segedina, uz finansijsku podršku IPA Prekogranične saradnje realizuje projekat pod nazivom Jačanje saradnje u jedrenju na vodi u prekograničnom regionu.

U sklopu navedenog projekta, na Paliću je u periodu od 9. do 11. septembra 2022.godine održana regata pod nazivom „Berbanski dani – Otvoreno Prvenstvo Subotice“, sa ciljem da se što veći broj građana upozna sa lepotom jedrenja. Održana je regata za napredne jedriličare gde je učestvovao 61 takmičar u pet klasa i regata za početnike sa 14 takmičara.

Uspešnost jedriličarskih kampova i škola jedrenja održanih u sklopu projekta odrazili su  se na rezultate regate. Četiri polaznika kampa osvajili su medalje na regati, dok su od polaznika škola jedrenja 3 mlada jedriličara stigla do pobedničkog postolja.

Jedriličari Palića su i ovoga puta pokazali svoju spremnost i osvojili veliki broj medalja u svim klasama. U najmlađoj kategoriji, klasi Optimist, Bertalan Molnar je osvojio drugo mesto u generalnom plasmanu kao i u kategoriji dečaka. Najbolja među devojkama bila je Tijana Zakić, koja je ujedno osvojila i treće mesto u generalnom plasmanu.

U klasi FIN, dva takmičara sa Palića su stigla do pobedničkog postolja, srebrnu medalju osvojio je Balint Firstner a bronzanu Tihomir Zakić. U klasi ILCA 7 zlatnu medalju osvojio je Danilo Bešić. U konkurenciji ILCA 4 Dario Bešić je bio najbolji i to je bila još jedna zlatna medalja za JK Palić.

Početnici su imali priliku da se isprobaju po Kup sistemu na eliminaciju. Od polaznika škole jedrenja organizovanog u sklopu projekta tri takmičara JK Palić je stiglo do medalje. Benet Poša,  zlatna medalja u kategoriji dečaka, Marton Molnar,  drugo mesto u kategoriji dečaka i Anđela Drakulić treća među devojčicama.