,

Subotica: Odbojkašice Spartaka nastavile sa pobedama

odbojkašice-spartak
SUBOTICA – Nakon što su iznenadile TENT u Obrenovcu odbojkašice Spartaka su u Subotici savladale Batajnicu sa 3:1 (25:19, 23:25, 25:21, 25:19).

Domaće su odigrale dobar meč, jedino su malo popustile u koncentraciji u drugom setu što su iskoristile gošće, međutim nakon toga su preuzele inicijativu i meč privele uspešno privele kraju.

Gošće su iznenadile na početku prvog seta, stigle su do prednosti od 5:1 i 9:4. Golubice su sredinom seta stigle do svoje igre i nakon dva uspešna bloka Matićeve a zatim i Kocićeve stigle do poravnanja od 15:15. Razigrale su se Subotičanke te poenom Matićeve stigle do 21:16. Greškom Stankovićeve Spartak je imao set loptu na 24:17. Prve dve su spasile gošće, međutim Kocićeva završava set sa 25:19.

Drugi set je protekao u izjednačenoj igri sa čestom minimalnom prednošću domaćih igračica, 8:5 i 14:11. Serijom od tri poena u nizu Batajnica je stigla do poravnanja, 14:14. Poenom Nikolićeve i Jovanovićeve gošće su imale tri poena viška 16:19. U finišu seta Spartak je preko raspoložene Kocićeve stigao do 22:23, ali nisu uspele i da preokrenu te su protivnice poravnale na 1:1. U trećem setu odbojkašice Spartaka su ušle u svoj ritam. Povele su od samog početka, te poenom Korolije imale četiri poena viška, 13:9, da bi ubrzo Matićeva donela prednost od 17:12. Baić donosi velikih 21:15 u finišu seta, koji je završen sa 25:21.

U četvrtom završnom setu domaće su nastavile sa svojom igrom i ubrzo slomile otpor gošći. Uspešnim blokom Baićeve domaće su imale 10:5. Nanizala je Sipićeva dva poena za 14:7. Stečenu prednost Spartak je lako održavao a odličnim napadom Kocićeve povele su sa 22:16. Uspešna je zatim bila Jekovićeva, 23:17, da bi Kocićeva donela meč loptu a nakon servis greške Stankovićeve usledila je radost Subotičanki.