Subotica: Odbojkaši Vojvodine u polufinalu Kupa

odbojka-kup srbije - subotica
SUBOTICA – Ekipa Vojvodine iz Novog Sada obezbedila je plasman u polufinale 58. Kupa Srbije 2022/23 u konkurenciji odbojkaša pobedom nad MOK Spartak iz Subotice od 3:0 po setovima 25:23, 25:22, 25:23.

Prošlogodišnji finalisti plej ofa odigrali su kvalitetan meč u SPC Vojvodina u Novom Sadu, koji je završen maksimalnom pobedom domaćina, iako je svaki set do kraja bio rezultatski neizvestan.

Povela je ekipa Vojvodine u prvom setu, ali bez veće razlike. Spartak je držao rezultatski priključak da bi blokom Mašulovića stigli do prednosti od 20:19. Parapunov poravnava da bi Lečić uspešnim napadom doneo ponovo prednost na stranu subotičana 20:21. Vojvodina poravnava na 23:23, Krsmanović donosi set loptu domaćima, a isti igrač beleži as za 25:23.

Nakon izjednačenog početka Vojvodina sredinom drugog seta dolazi do osetnije prednosti, blokom Parapunova poveli su sa 15:10. Nije to obeshrabrilo odbojkaše Spartaka koji su došli do poravnanja blokom Vulikića, 17:17. Simić i Krsmanović vraćaju prednost domaćinu, 21:18. Prišli su Subotičani na 23:22, međutim poenima Parapunova i Krsmančića ekipa Vojvodine osvaja drugi set sa 25:22.

Početak trećeg seta pripao je domaćinima koji su poveli sa 5:0. Imali su vodstvo i od 11:8 i 14:10, međutim uporni subotičani su se nakon dva vezana bloka Pavlovića primakli na 19:18. Ipak u finišu seta Vojvodina je bila raspoloženija posebno Parapunov koji donosi set loptu a nakon servis greške Jungića završavaju meč u svoju korist, 25:23.

Spartak: Milović (libero), Mašulović 7, Jungić 4, Tomčić, Peić (libero), Lečić 6, Vulikić 2, Šuvački, Šebek, Kan 10, Dulić, Lončarević, Pavlović 4, Omar 9.