Subotica: Odbojkaši Spartaka obezbedili plasman u polufinale plej ofa

Lopta-odbojka
SUBOTICA – Odbojkaši Spartaka plasirali su se u polufinale plej ofa gde će snage odmeriti sa Vojvodinom. Subotičani su do plasmana među četiri najbolje ekipe u državi stigli nakon maksimalne pobede od 3:0 i u drugoj utakmici protiv Ribnice.

Spartak je do početnog vodstva od 5:1 stigao zahvaljujući greškama protivnika. Ribnica je blokom Gajovića uspela da se primakne na tri poena 15:12, međutim usledio je brz odgovor, poentiraju Mašulović i Omar za vodstvo od 19:13. Pavlović donosi set loptu za 24:16 a nakon greške Ražnatovića domaćini su poveli sa 1:0.

Početak drugog seta protekao je u rezultatskoj neizvesnosti gde ni jedan rival nije uspeo da napravi osetniju prednost. Povela je Ribnica sa 5:3 a nakon toga Spartak preokrenuo na 6:5. Blokom Khana, Spartak dolazi do tri poena viška, 11:8. Domaćini nisu ispuštali prednost, u finišu seta Pavlović smečom donosi vodstvo od 22:16. Nisu se predavali gosti, serijom od pet poena u nizu prišli su na samo poen zaostatka, 22:21. Pavlović blokom prekida seriju protivnika, međutim odmah uzvraća Bojović za 23:22. Khan je bio najskoncentrisaniji u tom momentu, osvaja poen  za 24:22. Pavlović greši iz servisa, ali ispravlja to Lečić koji donosi vodstvo Spartaku od 2:0 u setovima.

Početak trećeg seta pripao je Ribnici koja je povela sa 7:5. Mašulović donosi poravnanje, 9:9 a nakon toga je usledila serija Subotičana za 16:12.  Mašulović postiže as servis za ubedljivih 23:17. Nije Ribnica imala rešenje za igru domaćina. Spartak dolazi do šest meč lopti a već drugu je iskoristio Khan za konačnih 3:0 i plasman u polufinale plej ofa.