,

Subotica: Nova pobeda odbojkašica Spartaka

odbojkašice spartaka
SUBOTICA – Odbojkašice Spartaka zabeležile su petu uzastopnu prvenstvenu pobedu pred nastupajuću pauzu do 20 januara. Subotičanke su savladale Omladinac sa 3:1 u setovima (25:16, 28:30, 25:18, 25:19).

Spartak je poveo sa 3:1 u prvom setu da bi gošće nakon as servisa Kukilo poravnale na  5:5. Razigrala se tada Kocićeva čijim poenima su Subotičanke povele sa 13:7. Nakon as servisa Jevtićeve, gošće su prišle na 15:11, međutim Korolija i Baić uzvraćaju te je Spartak i dalje imao prednost od 5 poena, 17:12. Matićeva je izvela dva uspešna napada za vodstvo od 23:15. Ubrzo Sipićeva donosi vodstvo od 1:0.

Opustile su se domaće nakon lako osvojenog prvog seta, što su iskoristile protivnice za početnu prednost od 4:1. Spartak je as servisom Korolije poravnao rezultat, 7:7 da bi Tatjana Matić donela rezultatski preokret 10:7.  Usledilo je novo poravnanje, 14:14. Ponovo je Spartak imao vodstvo, ali su uporne gošće izjednačile, 19:19. Usledila je veoma neizvesna završnica u kojoj su se ekipe smenjivale u vodstvu. Prve su do set lopte stigle gošće i to nakon as servisa Lazovićeve, 23:24. Spartak preokreće i sada su one imale set loptu na 26:25. Nakon poravnanja od 28:28, Lazovićeva blokom donosi prednost Omladincu a set okončava Vajagić 28:30.

Subotičanke su se brzo vratile su svoj ritam, povele su u trećem setu sa 6:1 i 10:5. Sredinom seta nanizale su pet uzastopnih poena za velikih 17:8. Treći set su brzo okončale sa 25:18 za vodstvo od 2:1.

Početak četvrtog seta bio je rezultatski neizvestan Domaće su preko Matićeve i Kocićeve povele sa 14:11. Prišao je Omladinac na 14:13, ali više od toga im raspoložene subotičanke nisu dozvolile. Novom serijom dolaze do vodstva od 19:13. Najefikasnija u redovima Spartaka, Nina Kocić sa postignutih 30 poena, donosi prednost od  23:17, da bi ubrzo Grubanov okončala meč za petu pobedu golubica u nizu.