logo transparend vojvodina uzivo

,

Subotica: Mladi karatisti Spartak Enpija ekipni prvaci u borbama na Kupu Srbije

karatisti-spartak
SUBOTICA – Otvoreni karate Kup Srbije za poletarce, pionire i nade u okviru Shotokan saveza održan je u Beogradu u subotu 26. novembra.

U konkurenciji preko 400 takmičara iz cele Srbije takmičari Karate kluba Spartak Enpi zabeležili su izuzetan nastup i osvojili čak 32 medalje, od kojih 17 zlatnih, 10 srebrnih i 5 bronzanih.

Po broju medalja koje su osvojili mladi subotički karatisti su ekipno zauzeli prvo mesto u borbama i drugo mesto u katama. Na svečanom otvaranju Kupa, uručena su priznanja seniorima koji su se oprostili od kimona sa državnim grbom a koji su u proteklih 10 godina ostvarivali vrhunske rezultate.

Iz redova KK Spartak Enpi nagrađen je Milan Poledica, dvostruki svetski i petostruki evropski prvak koji je proglašen za najboljeg takmičara u istoriji Šotokan karate saveza Srbije.

Pored Milana Poledice posebna priznanja iz subotiičkog kluba dobili su i Milorad Mijić (dvostruki svetski prvak), Milan Ćopić (svetski prvak), Đorđe Vuković (evropski prvak) i Kemal Rabti (svetski prvak).