logo transparend vojvodina uzivo

,

Subotica: Košarkaši Spartaka slavili u Pančevu posle produžetaka

košarka
SUBOTICA – Košarkaši Spartaka su  kao gosti savladali ekipu Tamiša, posle produžetaka u utakmici 23. kola Admiral bet KLS sa 94:92.

Bila je to izuzetno uzbudljiva utakmica koja je odlučena u poslednjim trenucima susreta. Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj igri da bi treći period domaćini završili u svoju korist sa deset poena, 70:60. Spartak se vratio u meč odličnom serijom od 15:3 te preuzeo vodstvo rezultatom 86:82. Umesto da meč reše u svoju korist dozvolili su protivnku da poravna na 86:86 i time se ušlo u dodatnih pet minuta.

Produžeci su obilovali uzbuđenjima. Trojkom Hardija Spartak je poveo sa 89:91, da bi domaćini uzvratili istom merom trojkom Marka Šinika za novi preokret, 92:91. Hardi je nastavio da vodi svoj tim ka pobedi, 92:93. Jedan od ključnih momenata je bio promašaj oba slobodna bacanja, za novi preokret, Lazara Lugića, košarkaša Tamiša, na 16 sekundi pre kraja meča. Na drugoj strani Milosavljević je zabeležio polovičan učinak sa slobodnih bacanja za 92:94. Šansu za novi produžetak imao je Marko Šinik, međutim lopta mu je ispala iz ruku pa su Subotičani stigli do svoje 16. pobede u ovoj sezoni.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Hardi sa 21 poenom te Milisavljević i Bojić sa po 18. U redovima Tamiša dva košarkaša su imala identičan učinak Branislav Terzić i Cedric sa po 23 poena.

U sledećem kolu u subotu 4. marta Spartak u subotičkoj Hali sportova od 19:30 časova dočekuje ekipu Novog Pazara.