logo transparend vojvodina uzivo

,

Subotica: Košarkaši Spartaka osvojili bodove iz Leskovca

kk spartak
SUBOTICA – Košarkaši Spartaka u uzbudljivoj završnici pobedili su ekipu Zdravlja u Leskovcu sa 90:86 u okviru 17. kola Košarkaške lige Srbije.

Nakon uvodnog vodstva Subotičana od 4:7, domaćini su zaigrali ofanzivnije. Preokrenuli su preko Stevanovića, 8:7, da bi do kraja prve četrvtine povećavali razliku. Pogotkom Morgana u 8. minutu mali su prednost od 8 poena, 21:13. Početkom drugog perioda Zdravlje je za nepuna dva minuta napravilo seriju od 7:0, te nakon novog koša Morgana imali značajnih 15 poena viška, 33:18. Raspucali su se tada subotičani, proradio im je šut iz daljine čime su ubrzo anulirali vodstvo domaćina. Trojke su redom pogađali  Jugović, Barna, Hardi pa zatim ponovo Jugović za rezultatski priključak 35:30. Barna novom trojkom primiče Spartak na samo dva poena zaostatka da bi uspešno realizovanim slobodnim bacanjima Andrije Bojića rezultat u 15. minutu bio poravnat 35:35.  Barna donosi rezultatski preokret koji potvrđuje Hardy novom trojkom za 35:41. Uspeli su domaći da odgovore i 3. minuta pre kraja prvog poluvremena da preokrenu rezultat na 42:41. Do kraja prvog dela povećali su prednost pa se na odmor otišlo sa vodstvom Zdravlja od 49:43.

Usledila je velika borba u trećoj deonici. Spartak je košem Bojića u 23. minutu ponovo poravnao rezultat, 52:52. Usledila je serija Zdravlja za vodstvo od 60:54 i brz odgovor „golubova“ uz seriju od 10:0 za 60:64. U polednjoj sekundi treće deonice Barna postiže trojku za 64:70, što je dodatno motivisalo njegove saigrače pa su 8 minuta pre kraja utakmice imali +11,  64:75. Međutim, Zdravlje je znalo da odgovori, košem Jovanovića u 36. minutu preokrenuli su rezultat na 81:80 i najavili uzbudljivu završnicu. Kada je Hardi minut i po pre kraja pogodio koš protivnika za 81:87 činilo se da je pobednik rešen, ali Leskovčani se nisu predavali. Raspoloženi Morgan postiže pet poena u nizu za minimalan zaostatak 85:86, četrdeset i pet sekundi pre kraja utakmice. U samom finišu utakmice bolje su se snašli Subotičani, košem Bojića poveli su sa 86:90 a nakon toga se uspešno odbranili za novu prvenstvenu pobedu.