,

Subotica: Košarkaši Spartaka odigrali pripremni meč protiv Rumunske ekipe

košarka- subotica
SUBOTICA – Spartak Office Shoes – SCH OHMA Mozzart Bet Timisoara 74:75 (19:21, 28:12, 4:19, 23:23)

MKK Spartak Office Shoes: Hardy 13, Šarenac 5, Dodić 5, Prlja 7, Sokolović 3, Nicholson 18, Ilkić 2, Kojić, Gazibegović 3, Danilović 2, Barna 16.

SCM OHMA Mozzar Bet Timisoara: McClellan 11, Gajić 9, Nasturescu, Kesar 14, Mocritchi, Đoković 12, Stajić, Mrković 16, Maticuic 9, Laslo 2, Petrescu 2, Stanciu.

Košarkaši Spartaka pripremaju se za takmičenje u okviru Košarkaške lige Srbije. Nakon što su u prošloj sezoni bili prvaci druge lige te izborili status u najviši rang takmičenja ekipa je pretrpela dosta izmena u igračkom kadru. Uprava kluba ima visoke ambicije u novoj sezoni zbog čega su i organizovali pripremni meč sa kvalitetnom ekipom iz Rumunije.

Utakmica u Hali sportova bila je izuzetno zanimljiva i do kraja neizvesna. Slavili su na kraju gosti iz Rumunije sa pola koša, 75:74.  Bilo je dosta oscilacija u obe ekipe a odluka o pobedniku je pala u poslednjih nekoliko sekundi.

Spartak je počeo bolje, međutim ekipa iz Temišvara je u nastavku uspela da se vrati i povede. Spartak je odigrao odlično drugu četvrtinu, uz dobru odbranu i brze napade na poluvremenu su imali ubedljivo vodstvo od 47:33.

U nastavku utakmice usledio je odgovor ekipe iz Temišvara. Subotičani su se mučili u šutu, dok su se gosti raspucali i lako pogađali za tri poena. Razigrao se Đoković, a prednost Spartaka se brzo istopila.

U samomo finišu meča Đoković pogađa trojku, međutim usledio je odgovor novajlije u rdovima subotičana, Hardija. Poslednji napad Spartaka počeo je u trenutku kada je ekipa iz Rumunije vodila je sa 75:73. Dve sekunde pre kraja Prlja se izborio za faul, dosuđena su slobodna bacanja,  realizovao je samo prvo te je meč okončan rezultatom 74:75.