logo transparend vojvodina uzivo

,

Subotica: Košarkaši Spartak Office shoes-a savladali Zlatibor u derbiju kola

kk spartak
SUBOTICA – Košarkaši Spartaka su u punoj Hali sportova u derbiju KLS pobedili ekipu Zlatibora sa 79:71 (19:16, 22:24, 24:14, 14:17). Utakmici je pored velikog broja sportskih radnika prisustvovao i selektor Srbije, Svetislav Pešić.

Gosti su utakmicu počeli izuzetno raspoloženi u fazi napada. Istakao se Nikolić koji je postigao tri trojke iz isto toliko pokušaja. Poveo je Zlatibor sa 14:11, međutim Barna ubrzo poravnava da bi košem Kutlešića i Aleksandra Sokolovća domaći prvi deo završili sa vodstvom od 19:16.

Početak drugog perioda počeo je trojkom Rebeca z anovo izjednačenje. Gosti su imali prednost od 4 poena, 31:35 u 18. minutu. Međutim, do isteka prvog poluvremena  Spartak je uspeo da preokrene i na odmor ode sa minimalnih 41:40.

Ključni deo utakmice desio se u trećoj četvrtini koju je Spartak dobio sa 24:14. Nakon odmora gosti su ponovo stigli do vodstva preko izuzetno raspoloženog Rebeca, 43:47. Spartak je tada zaigrao bolje u odbrani zaustavio lake poene protivnika dok se u napadu razigrao Medarević koji je trojkama svoj tim vodio do preokreta, 49:47. Sa dva vezana koša Sokolovića te poenima Tejića i  Medarevića prednost subotičana je bila dvocifrena 63:51.

Početkom četvrte deonice Medarević trećom trojom povećava prednost na 16 poena, 70:54.  Jan Rebec sa dve uzastopne trojke smanjuje zaostatak svoje ekipe, 77:66. Odgovorio je Spartak, Tejića je bio siguran za 79:66. Do kraja utakmice Zlatibor je uspeo da smanji zaostatak preko Glišića i Zahiragića ali ne i da ugrozi važnu pobedu Spartak Office shoesa.

Spartak Office shoes: Cerovina 3, Stepanović 2, Kutlešić 8, Milisavljević, Radosavljević 6, Medarević 20, Tejić 11, Bojić 4, Lazić 3, Gordić 5, Sokolović 8, Barna 9.

Zlatibor Gold Gondola: Zahiragić 6, Glišić 8, Liutič 2, Đukanović 13, Nikolić 11, Matović, Špan, Kovačević 4, Rebec 22, Čorbić, Stojičić 5.