Subotica: Košakaši Spartaka pobedili Dinamik

turnir basket 3x3
SUBOTICA – Košarkaši Spartaka prekinuli su lošu seriju od dva uzastopna poraza protiv Vojvodine i Metalca pobedom protiv ekipe Dinamika u subotičkoj Hali sportova sa 85:71 po četvrtinama (26:16, 11:15, 22:21, 26:19).

Subotičani su do pobede došli odličnom igrom u odbrani i uz pomoć razigranog Andrije Bojića koji je postigao 24 poena.

Poveo je Spartak trojkom Ilića sa 6:1, da bi u 7. minutu prednost iznosila 21:9.  Usledilo je par grešaka domaćih u drugoj četrvtini što su gosti iskoristili i smanjili razliku. Spartak predvođen Bojićem uzvraća i ponovo ima dvocifrenu prednost, 35:22. Poluvreme je završeno vodstvom Spartaka od 37:31.

Trojkom Radošića i košem Ristića, Dinamik se primakao na samo šest poena, 45:39. Spartak je imao spreman odgovor, koševima Kutlešića i Barne razlika je u 27. minutu povećana na +14 poena, 55:41. Nisu se predavali gosti, trojkom Ristića početkom četvrtog perioda prišli su na samo četiri poena, 59:55. Međutim, Subotičani nisu dozvolili da im izmakne pobeda. Igrali su požrtvovano, borili se za svaku loptu i polako povećavali prednost. Nakon trojke i uspešnih slobodnih bacanja Andreja Barne rezultat je bio 68:57. Minut ipo pre kraja Bojić postiže dva uzastopna koša za 82:66, nakon čega su Subotičani meč mirno priveli kraju.