Subotica: Komšijski derbi pripao FK TSC

SUBOTICA – Komšijski derbi u fudbalskoj Super ligi Srbije pripao je FK TSC koji je sa 4:2 pobedio Spartak Ždrepčevu krv. Gosti iz Bačke Topole imali su prednost od tri gola tri gola, međutim Spartak je uspeo da se vrati u meč.

Za samo sedam minuta postigli su dva gola i prišli na 2:3 u 65. minutu. Međutim umesto poravnanja, Spartak je ostao sa igračem manje što su iskoristili gosti postigli još jedan gol i na kraju slavili sa 4:2.

Obe ekipe krenule su agresivno sa željom za pobedom. Gosti su međutim bili konkretniji i u 18 minutu stigli do vodstva, kada je Radin uputio precizan šut a lopta se od stative odbila u mrežu za 0:1.

Uzvratio je Spartak i imao šansu za poravnanje, ali šut Mudrinskog završava pored gola. TSC je do drugog gola stigao u  29. minutu, kada je Ćirković loptu poslao u mrežu. Najbolju priliku da smanji zaostatak u prvom poluvremenu  Spartak je imao u 32. minutu, međutim Tomović nije bio precizan pa je gostujući golman otklonio opasnost.

Domaći igrači su krenuli znatno agresivnije u nastavku susreta, ali su do gola ponovo prvi stigli gosti. Jovanović je u 56. minutu doneo TSC velikih 3:0. Novi primljeni gol da je snagu i veću odlučnost fudbalerima Spartaka da krenu još agresivnije ka protivničkom golu. Tri minuta nakon primljenog trećeg gola Mijić je odlično izveo slobodan udarac i smanjio na 1:3. Usledila je šansa Đurasovića, međutim lopta odlazi tik pored stative. Vojo Ubiparip je u 65. minutu smanjio na 2:3. Očekivalo da će Spartak nastaviti sa pritiskom i stići bar do boda, ali je usledio nesmotren potez Ilije Martinovića koji je u 67. minutu zaradio drugi žuti karton i morao da napusti teren. Sa igračem više TSC je dobio veći prostor za igru što su iskoristili golom Ćirkovića u 74. minutu za konačnih 2:4.