Subotica: Kako se priključiti na vodovodnu i kanalizacionu mrežu – korak po korak

radovi-kanalizacija

SUBOTICA – Svi građani koji žele da se priključe na javnu vodovodnu mrežu do dužine 14m, moraju da plate nešto više od 31.000 dinara za priključak, dok priključak na kanalizacionu mrežu, do 10 metara dužine, staje oko 27 hiljada dinara, prema trenutno važećim cenama. Građani priključke mogu platiti u celosti ili putem odloženog plaćanja, kroz 12 jednakih mesečnih rata.

Kada je u pitanju priključak na vodovodnu mrežu, u cenu nije uračunata izrada šahte koju podnosilac zahteva treba da pripremi pre izrade priključka, a smernice o dimenzijama i položaju šahte dobijaju se prilikom podnošenja zahteva, napominju iz JKP „Vodovod i kanalizacija“. Samo legalno sagrađeni objekti mogu biti priključeni na vodovodnu i kanalizacionu mrežu. Drugi uslov za priključenje je da ispred parcele postoji izgrađena vodovodna i kanalizaciona mreža.

– Svi građani koji su zainteresovani, a ispunjavaju ove uslove mogu podneti zahtev za priključenje na salterima 4,5 ili 6. Ukoliko je izvršena kupoprodaja objekta, prethodno se mora izvršiti prepis računa za komunalne usluge na istim šalterima – objašnjavaju iz JKP „Vodovod i kanalizacija.

Za izradu priključaka kod novih objekata od dokumentacije je potrebno priložiti kopiju plana parcele i građevinsku dozvolu (oba dokumenta dostupna su na sajtu CEOP-a), potom fotokopiju prve strane projekta (sa pečatom o prijavi početka radova), projekat objekta (vraća se po izdavanju predračuna) i fotokopija poslednjeg obračuna za vodu ili kanalizaciju (ukoliko neki od priključaka postoji od ranije) ili čistoću.

– Za izradu priključka u postojećim objektima, pored fotokopije poslednjeg obračuna za vodu ili kanalizaciju (ukoliko neki od priključaka postoji) ili čistoću, potrebno je da građani prilože original i kopiju plana parcele, pri čemu se originalni dokument vraća, kao i prepis lista nepokretnosti (original) sa uknjiženim legalno građenim stambenim objektom ili građevinsku dozvolu, kažu iz „Vodovoda“ – Za ugradnju vodomera razdvajanjem u šahti, pored ovih dokumenata, zahtevamo i saglasnost suvlasnika na čijem imenu je postojeći vodomer, a ova saglasnost mora biti overena kog javnog beležnika .

Nakon što građani predaju potrebnu dokumentaciju i podnesu zahtev za izradu novog priključka, stručna služba izlazi na teren, pri čemu se vrši premer radova i materijala kao i dogovor o svim tehničkim detaljima.

Nakon izgradnje novog javnog kanalizacionog voda svi objekti, koji se nalaze u delu ulice ili se graniče sa ulicom u kojoj je izgrađena ulična kanalizaciona mreža, a koji su građeni sa građevinskom dozvolom, odnosno oni koji su legalizovani ili ozakonjeni, moraju se priključiti na javnu kanalizaciju, podsećaju iz JKP „Vodovod i kanalizacija“.

– Naše preduzeće putem sredstava javnog informisanja obaveštava sve vlasnike objekata koji se nalaze uz novoizgrađeni javni kanalizacioni vod o završetku izgradnje. Vlasnici objekata, koji se nalaze uz novoizgrađeni javni vod, dužni su da u roku od 6 meseci podnesu zahtev za priključenje. Nakon priključenja na kanalizacionu mrežu, vlasnik objekta ima rok od 15 dana da napuštenu septičku jamu isprazni, očisti i dezinfikuje.

Po isteku roka, „Vodovod“ dostavlja nadležnom Sekretarijatu spisak vlasnika objekata koji nisu podneli zahtev za priključenje na novoizgrađeni javni kanalizacioni vod.

Sve informacije u vezi sa procedurom podnošenja zahteva za priključenje na javnu vodovodnu i kanalizacionu mrežu dostupne su na sajtu „Vodovoda“ .

Preuzmite našu Android aplikaciju sa Google Play Store.

Tagovi:

Pročitajte još:

Претрага
Close this search box.