Subotica: Hrstić za opstanak Spartaka

hrstić
SUBOTICA – Spartak je iskoristio priliku i golom Hrstića u 14. minutu pobedio Radnički u Nišu sa 1:0 i time izborio opstanak u Superligaškom društvu.

Subotičani su odlično otvorili utakmicu. Igrali su angažovano i već u 10. minutu naterali domaćina na grešku, Stefan Marjanović je igrao rukom u svom kaznenom prostoru i nakon intervencije iz VAR sobe dosuđen je penal za Spartak. Najstrožu kaznu izveo je Hrstić, golman Stevanović odbranio je šut, ali se lopta ponovo odbila do napadača subotičana koji je iz druge prilike uspeo da postigne gol za vodstvo od 0:1. Nakon primljenog gola Radnički je preuzeo terensku inicijativu, ali nisu uspeli stvoriti ozbiljniju priliku za gol. Najbolju šansu za poravnanje radnički je imalo u 38. minutu kada je sa ivici kaznenog prostora slobodan udarac izveo Saša Marjanović, lopta je na putu ka golu zahvatila nekoga iz odbrane, promenila smer i otišla pored gola. U samom finišu prvog poluvremena domaćin je ostao sa igračem manje pošto je Stojanović zaradio crveni karton nakon prekršaja nad Shimurom i time olakšali posao Spartaku da sačuva stečeno vodstvo.

Šansu da duplira prednost početkom drugog poluvremena imao je Srećković u 52. minutu, međutim njegov šut odličnom intervencijom zaustavlja golman Stevanović. Pokušali su domaćini par minuta kasnije, Belaković je uputio loptu pred gol gde je zahvatio Škrbić no loptu šalje preko gola. Srećković je mogao da reši pitanje pobednika u dva navrata, prvi put je bio neprecizan da bi par minuta kasnije njegov šut odbranio golman Nišlija. Pokušali su domaćini preko Mesarovića i Škrbića, ali rezultat se nije menjao.

Spartak u poslednjem kolu plej auta dočekuje ekipu Radnika. Subotičani trenutno zauzimaju drugo mesto u plaj aut ligi sa 38 osvojenih bodova, četiri više od Javora i Radnika koji su u zoni igranja baraža za opstanak u društvu najboljih. Nakon što je FSS kaznio ekipu Kolubare sa oduzimanjem 9 bodova poznato je da uz njih Super ligu napušta i Mladost Gat.