,

Subotica: Hajduk iz Dušanova pobednik Kupa Gradskog fudbalskog saveza

FK Hajduk
SUBOTICA – Kup na teritoriji Gradskog fudbalskog saveza osvojio je FK Hajduk 1950 iz Bačkog Dušanova, koji je u finalu  odigranom na Gradskom stadionu u Subotici posle penal serije savladao FK Bikovo sa 5:2. Regularni deo utakmice završen je bez pobednika 1:1.

Finalna utakmica je obilovala velikom borbom i požtrvovanom igrom oba rivala. Hajduk je bolje otvorio utakmicu, ali su do prednosti prvi došli fudbaleri Bikova. Mladen Molnar je 13. minutu doveo svoj tim u vođstvo od 1:0. Do kraja poluvremena bilo je par prilika na obe strane, međutim rezultat se nije menjao.

Početkom drugog poluvremena Hajduk je preko Tihomira Tomaševića u 51. minutu poravnao rezultat na 1:1. Opasan kontranapad Bikova na ivici šesnaesterca nepropisno je zaustavio iskusni Kozoš koji je zbog prekida obećavajućeg napada ovom prilikom zaradio i crveni karton. Do kraja meča Bikovo nije znalo da iskoristi igrača više, pa je pobednika Kupa odlučila penal serija. Uspešniji su bili igrači Hajdukova posebno golman Goran Vojnić Purčar koji je uspešno zaustavio dva šuta protivnika.

Pehar za pobednika kapitenu Bojanu Katiću uručila je Nataša Aleksić, članica Gradskog veća Subotice zadužena za sport i omladinu. Zlatne medalje pobedniku i srebrne medalje finalistima predao je Tadija Stantić, predsednik Gradskog fudbalskog saveza. Posebno priznanje dobio je sudija Matija Nađ Olajoš, koji se utakmicom finala Kupa oprostio od sudijske karijere koja je trajala 25 godina.

Hajduk 1950: Vojnić Purčar, Novak, Maljković (Čukvas), Kujundžić (Golubović), Lukić, B. Katić, Tomašević (Dakić), Z. Katić, Laličić (Radišić), Kozoš, Bakurek (Kovačević).

Bikovo: Tonković, Bašić Palković, Iker, Oračić, Matijević (Antunović), Molnar, Simetić, Drobina (Andrašić), Babičković, Perišić, Miković.