Subotica: „Golubice“ ubedljivom pobedom protiv Crvene zvezde „overile“ šampionsku titulu

zfk-czv

SUBOTICA – U drugom kolu plejofa Spartak je nadigrao Crvenu zvezdu i upisao pobedu od 4:0. Subotičanke su boljom igrom stigle do prednosti od 3:0 već u prvom delu, a u nastavku samo potvrdile svoju dominaciju i četiri kola pre kraja prvenstvene trke odbranile šampionsku titulu.

U svom prepoznatljivom napadačkom stili krenule su „golubice“ od starta utakmice . Zapretila je Ćirićeva, sigurna je bila Eremićeva. Ipak u 10. minutu posle duge dijagonale Slovićeve, Tijana Filipović je lobovala golmana Crvene zvezde za 1:0.

Ubrzo potom domaći tim stvorio je još jednu idealnu šansu. Tijana Filipović je povukla kontru po levoj strani, uputila pas do Živane Stupar, ali je Tijana Đorđević bila brža i otklonila opasnost. Imale su Subotičanke još nekoliko dobrih prilika, ali ih nisu realizovale.

U 33. minutu Spartak je povećao vođstvo na 2:0.  Tijana Filipović je po drugi put zatresla mrežu crveno – belih.  Posle prekršaja Tijane Đorđević nad Anastasijom Ćirić u kaznenom prostoru dosuđen je penal za „golubice“. Sigurna sa bele tačke bila je Vesna Milivojević – 3:0.

I u nastavku je Spartak diktirao ritam igre, a konačan rezultat postavila je Anđela Frajtović postigavši gol direktno iz kornera – 4:0.

Spartak – Crvena zvezda 4:0 (3:0)
Filipović 10’, 33’, Milivojević 39’ (p), Frajtović 65’

Spartak: Mihajlović, Baka, Slović, Ćirić, Milivojević, Trip, Frajtović (Levis), Filipović, Kusi (Golubović), Ilić (Nađ), Stupar.

Crvena zvezda: Eremić, Stamenić (Stojanović), Kučinar, Malijar (Popović), Đorđević, Žarković, Milović (Krstić), Aranđelović, Tenko, Sremčević, Šćepanović (Vorkapić).

U narednom kolu Spartak gostuje u Nišu ekipi Mašinca.