,

Subotica: Futsaleri Spartaka naneli prvi poraz ekipi SAS-a

futsal-subotica
SUBOTICA – Futsaleri Spartaka porazili su lidera na tebeli ekipu SAS-a u poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva sa 6:5 i time im naneli prvi poraz u ovoj sezoni. SAS je uprkos porazu osvojio titulu jesenjeg prvaka Druge futsal lige.

Spartak je do vodstva došao golom Tomića u 3. minutu, da bi Matić poravnao na 1:1. Subotičani su do nove prednosti došli drugim golom Tomića u 14. minutu susreta. Tri minuta kasnije novi šok za domaćina, Veselin Guberinić iz solo akcije povećava prednost na 3:1. U samom finišu prvog poluvremena Spartak je postigao i četvrti gol, strelac je bio Lučanović.

Početkom drugog poluvremena Spartak preko Guberinića povećava prednost na 5:1. Domaćini su uspeli da uzvrate u 28. minutu te preko Delića da smanje na 2:5. Usledio je odgovor subotičana i gol Celina za 2:6 u 34. minutu. Do kraja utakmice ekipa SAS-a je pokazal svoj kvalitet. Škorić a zatim Matić u 36. minutu smanjuju na 4:6. Novi gol za domaće postigao je Aranitović, 5:6. Pokušali su jesenji prvaci stalnim pritiskom da dođu bar do izjednačenja, ali ekipa Spartaka je uspešno odolela i došla do svoje pete prvenstvene pobede u ovoj sezoni.

Spartak jesenji deo završava na petom mestu sa 19 osvojenih bodova iz 13 kola.

KFM SAS: Rodić, Radenković, Arantinović, Škorić, Novković. Zamenici igrača:Popović, Lojpur, Marković, Pančić,Bačvanski, Živanov, Šarenac, Matić i Delić. Treneri: Milivoj Sima Batinica i nekadašnji reprezentativac u futsalu Milosavac Vladimir.

SPARTAK GP: Bjelica, Lučanović, Guberinić, Sili, Tomić. Zamenici igrača: Celin, Mijatović, Spremo, Bursač, Bašić, Čičić i Stanić.