logo transparend vojvodina uzivo

,

Subotica: Fudbaleri Spartaka osvojili tri važna boda

lopta-fudbal
SUBOTICA – Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi pobedili su Javor Matis sa 3:2 i time prekinuli negativan niz od sedam utakmica bez pobede.

Krenuli su domaći sa velikom željom da zabeleže toliko važnu pobedu. Prvu ozbiljniju priliku imao je Srećković, međutim do vodstva su prvi stigli gosti. Marinković je prekršajem zaustavio napadača Javora, nakon čega je sudija Novak Simović pokazao na najstrožu kaznu. Siguran sa bele tačke bio je Gojković za vodstvo Javora od 1:0 u 14. minutu. Rezultatski šok nije uticao na igru Subotičana, koji su nastavili sa pritiskom ka protivničkom golu. Šansu za poravnanje imao je Shimura koji se našao sam pred protivničkim golmanom, međutim prebacio je ceo gol. Par minuta kasnije Srećković ubacuje loptu pred gol koja vara golmana i pogađa stativu. Spartaku se ofanziva isplatila u poslednjim terenucima prvog poluvremena, Todoroski je šutirao lopta se odbila od golmana i došla do Shimure koji je šalje u mrežu za 1:1.

Drugo poluvreme počelo je šansom Javora, Eliomar je odlično izveo slobodan udarac, međutim golman Manojlović je paradom sačuvao svoju mrežu. Spartak je ubrzo preuzeo inicijativu u 76. minutu uspeli su da preokrenu rezultat. odličnim golom Todoroskog sa oko 17 metara za 2:1. Osam minuta kasnije nesmotrena reakcija Addoa koji na ivici šesnaest metara faulom zaustavlja Tanka. Nakon intervencije iz VAR sobe sudija Simović je dosudio novi penal za Javor. Gojković je još jednom bio siguran za novo izjednačenje, 2:2. Igrači Spartaka su se brzo oporavili od šoka i nastavili sa pritiskom. U sudijskoj nadoknadi zasluženo dolaze do pobede, Todoroski je loptu prosledio do Tumbasevića koji šutira sa oko 17 metara, lopta na putu do gola je zakačila nekoga od igrača promenila putanju, prevarila golmana Javora i završila u mreži za konačnih 3:2.