,

Subotica: Fudbaleri Spartaka i Vojvodine podelili bodove

fudbal-subotica
SUBOTICA – Vojvođanski derbi na Gradskom stadinu u Subotici završen je bez pobednika, poveli su subotičani golom Srećkovića početkom drugog poluvremena da bi Čumić petnaest minuta pre kraja poravnao na konačnih 1:1.

Obe ekipe su u utakmicu ušle oprezno, te nije bilo puno prilika u prvom poluvremenu.  Prvi su zapretili domaćini preko Luke Bijelovića čiji šut lako zaustavlja golman Carević. Vojvodina je odgovorila u 22. minutu, pokušao je Nemanja Nikolić sa ivice šesnaest metara, međutim golman Manojlović se nije iznenadio. U finišu prvog dela gosti su preuzimali inicijativu, ali nisu uspeli da ugroze odličnog Manojlovića na golu Spartaka.

Drugo poluvreme donelo je puno više uzbuđenja. Nakon samo pet minuta igre u nastavku Spartak je došao do prednosti, Hrstić je uposlio Srećkovića koji iskosa sa desne strane sa pet metara loptu precizno šalje u mrežu za vodstvo od 1:0. Vojvodina je odgovorila preko Marka Bjekovića koji je odlično šutirao i istakao golmana Manojlovića. Šansu da udvostruče prednost Spartak je imao par minuta kasnije. Shimura je nepropisno zaustavljen na oko 18 metara od protivničkog gola, međutim Vitorović je loptu iz slobodnog udarca poslao preko gola.

Vojvodina je izjednačila u 74. minutu, korner sa desne strane izveo je Uroš Nikolić, liopta je na suprotnoj stativi došla do Čumića koji glavom donosi poravnanje, 1:1. Do kraja utakmice Novosađani su preuzeli terensku inicijativu, imali su nekoliko prilika za postizanje gola a najbolju u sudijskoj nadoknadi kada je Zukić sa 16 metara umesto mreže pogodio stativu.

Spartak Ždrepčeva krv: Manojlović, Tanasin, Bogićević, Vaksevanos, Vitorović, Tumbasević, Đurasević (84. Stanić), Bijelović, Shimura (88. Tošeski), Srećković (75. Todoroski), Hrstić (84. Obradović)

Vojvodina: Carević, Bjeković, Vitas, Jeličić (84. Baraje), Nikolić, Đorđević, Busnić, Miletić (65. Zukić), Malbašić (84. Simić), U. Nikolić, Čumić, N. Nikolić.