Subotica: Fudbaleri Bačke pobedom okončali jesenji deo

bačka-fudbal
SUBOTICA – Fudbaleri Bačke pobedom su završili jesenji deo prvenstva pred svojom publikom.

Crveno – beli su savladali Mladost iz Turije sa 2:0 golovima Vojnića u prvom i Milijaševića u drugom poluvremenu.

Domaćini su poveli u ranoj fazi utakmice. Igrao se 8. minut kada je Vojnić je nepropisno zaustavljen u protivničkom šesnaestercu. On je preuzeo odgovornsot i sa bele tačke matirao protivničkog golmana za vodstvo od 1:0. Nakon primljenog gola Mladost je zapretila preko Vasića. Domaćini su uzvratili ali je Šijačić u dva navrata bio neprecizan.

Početkom drugog poluvremena Temunović je propustio odličnu priliku da duplira vodstvo. Nedugo zatim Bačka je stigla do drugog gola. Slobodan udarac u 61. minutu izveo je Mezei, lopta se uz pomoć “živog zida” odbila do Milijaševića koji lepim golom postavlja konačnih 2:0.

Bačka 1901: Jakovčević, Pantelić, Kiš, Rajkovača, Mezei, Milijašević (89. Milidrag), Malenčić, Šijačić, Temunović (88. Nenadović), Anđić, Vojnić.