Subotica: Džudista Mateja Borojević sedmi na Evropskom prvenstvu

mateja-džudo
SUBOTICA – Kadetsko Evropsko prvenstvo u džudou održano je u gradu Odivelas u Portugalu od 22. do 25. juna.

Učestvovalo je 404 takmičara iz 40 evropskih zemalja među kojima je bio i subotičanin Mateja Borojević, član džudo kluba Spartak.

Mateja je na ovom Prvenstvu predvođen trenerom Milanom Bogićem osvojio odlično sedmo mesto u kategoriji +90 kg. Uspeh je mogao biti i veći da nije bilo treme a nedostajalo je i malo sportske sreće.  Takmičenje je počeo u C grupi gde je u u prvoj borbi savladao takmičara iz Ukrajine. U finalu grupe poražen je Gochiasvilija iz Gruzije koji je na kraju osvojio bronzanu medalju. Šansu za medalju Borojević je imao kroz repesaž. U prvom susretu pobedio ke Paulauskasa iz Litvanije da bi ga u sledećem meču savladao još jedan takmičar iz Gruzije, Zaalishvili.

Borojevića uskoro očekuje novo veliko takmičenje, EYOF (Evrospke Igre mladih) koje će se održati krajem avgusta meseca u Sloveniji.