Streljaštvo: Mladi Pančevci osvojili sedam ekipnih pehara i 11 medalja u finalu Lige kadeta i mlađih juniora Vojvodine

PANČEVO – Mladi strelci Pančeva, takmičari Streljačke družine „Pančevo 1813“ osvojili su sedam ekipnih pehara i jedanaest medalja u svim kategorijama u finalu Lige kadeta i mlađih juniora Vojvodine.

Ovo finalno takmičenje za sezonu 2024/25. a nakon tri kola Lige kadeta i mlađih juniora Vojvodine standardnom vazdušnom puškom i pištoljem održano je minulog vikenda u Novom Sadu.

Mladi takmičari Streljačke družine „Pančevo 1813“ su nastupili 15 puta i osvojili 11 medalja i sedam od mogućih osam ekipnih pehara.

Najuspešniji je bio Jovan Kondić koji je osvojio dve medalje pištoljem. Najpre je u kategoriji kadeta osvojio zlatnu medalju sa rezultatom od 540 krugova, a u finalnom meču mlađih juniora je osvojio srebrnu medalju, dok je Andrej Jeftenić osvojio zlatnu medalju sa rezultatom od 555 krugova i nakon finalnog meča.

Odličan je bio i Ognjen Bunčić koji je pištoljem osvojio bronzanu medalju u kategoriji kadeta a nastupio je i puškom i osvojio srebrnu medalju sa rezultatom od 571,8 krugova.

 

 

Najuspešnija kadetkinja je bila Petra Papić koja je osvojila takođe dve medalje, srebrnu u kategoriji kadetkinja pištoljem sa rezultatom od 321 krugom, a u finalnom meču mlađih juniorki je osvojila bronzanu medalju.

Prijatno je iznenadio Ognjen Dželetović koji je osvojio dve bronzane medalje puškom. Najpre je osvojio treće mesto u kategoriji kadeta sa rezultatom od 567,8 krugova, plasirao se u finale mlađih juniora i izborio se za treće mesto u jakoj konkurenciji, iako je bio najmlađi učesnik.

Ana Negovanović je osvojila zlatnu medalju u kategoriji kadetkinja puškom sa rezultatom od 394,2 kruga, a nastupila je i pištoljem, osvojila peto mesto i znatno doprinela osvajanju ekipnih pehara.

Ivana Ančić je osvojila bronzanu medalju u kategoriji kadetkinja pištoljem, a četvrta je mlađa juniorka.

 

 

Ekipno prva mesta su osvojile kadetkinje, kadeti, mlađe juniorke i mlađi juniori u disciplini vazdušni pištolj, drugi su kadeti i mlađi juniori puškom, ekipa kadetkinja puškom je treća, a mlađe juniorke su četvrte.

Ovim je završena sezona za 2024/25. godinu, a nova sezona će početi krajem septembra sa prvim kolom koje će biti organizovano u Pančevu, izjavio je Siniša Veljković, direktor i trener SD „Pančevo 1813“.

Tagovi:

Pročitajte još: