Streljaštvo: Aleksa Rakonjac iz Pančeva apsolutni pobednik Prvenstva Vojvodine

PANČEVO – Aleksa Rakonjac, takmičar Streljačke družine Pančevo 1813 iz Pančeva apsolutni je pobednik Prvenstva Vojvodine malokalibarskim sportskim oružjem po A programu za juniorske i seniorske kategorije koje je održano minulog vikenda u Novom Sadu.

Osim Alekse, SD Pančevo 1813 imalo je još šest predstavnika u više disciplina. Iva Rakonjac je osvojila dve medalje malokalibarskom puškom, a malokalibarskim pištoljem Stefan Kešišjan je drugi, a Marko Ninković treći senior.

Aleksa Rakonjac je dvostruki šampion za dve juniorske discipline malokalibarskom puškom, a najbolji je bio i među seniorima u trostavu.

Najpre je osvojio zlatnu medalju u disciplini trostav sa 3×20 metaka u klečećem, ležećem i stojećem stavu sa rezultatom od 579 krugova, a kasnije i zlatnu medalju u disciplini 60 metaka u ležećem stavu sa rezultatom od 607,6 krugova.

Iva Rakonjac je takođe osvojila dve medalje u dve discipline malokalibarskom puškom za kategoriju juniorki. U disciplini sa 60 metaka u ležećem stavu je osvojila zlatnu medalju sa rezultatom od 607,5 krugova, a u disciplini trostav sa 3×20 metaka je osvojila bronzanu medalju sa rezultatom od 568 krugova.

Ekipa juniora SD „Pančevo 1813“ je nastupila u obe discipline malokalibarskom puškom i osvojila drugo mesto i pravo nastupa na Prvenstvu Srbije u kategorijama juniora i seniora. Pored Alekse, debitovali su Nemanja Đorđević koji je sedmi junior i Ognjen Bunčić koji je osvojio šesto mesto.

U seniorskoj disciplini malokalibarski pištolj slobodnog izbora-PSI sa 60 metaka, mlada ekipa SD „Pančevo 1813“ je pobedila ekipu SK „Kikinda“, a Stefan Kešišjan je osvojio srebrnu medalju sa rezultatom od 514 krugova, Marko Ninković bronzanu medalju sa 594, a sa 592 kruga je četvrti senior Velimir Ninković.

Narednog vikenda će mladi pištoljaši nastupiti u disciplini malokalibarski sportski pištolj na 25 metara u kategoriji juniora, takođe na Prvenstvu Vojvodine.

Za dve nedelje će pančevački takmičari nastupati na međunarodnom takmičenju malokalibarskim sportskim oružjem Grand prix Novog Sada, koje će biti održano na strelištu u Novom Sadu.