,

Strelci iz Plandišta izborlili plasman na državno školsko prvenstvo

PLANDIŠTE – Takmičari Sportskog udruženja „Streljačka družina Planteks 1981“ na nedavno održanom školskom okružnom takmičenju u streljaštvu u Pančevu, u organizaciji Streljačkog društva „Pančevo 1813“, ostvarili su odlične rezultate kako u ekipnoj konkurenciji za devojčice i dečake, tako i u pojedinačnoj konkurenciji.

Osvajanjem medalja na okružnom takimičenju u streljaštvu učenici OŠ Dositej Obradović iz Plandišta kvalifikovali su se za školsko državno prvenstvo.

U kategoriji dečaka, učenici OŠ Dositej Obradović Plandište, u sastavu Vanja Borisavljević, Danijel Balog i Marko Pećinovski osvojili su prvo mesto i zlatnu medalju, dok je ekipa devojčica u sastavu Helena Tomaš, Kristina Balog i Sofija Popović, u ekipnoj konkurenciji takođe zauzela prvo mesto mesto i zlatnu medalju.

U kategoriiji najboljih pojedinaca, Kristina Balog zauzela je prvo mesto sa otpucanih 176 krugova, drugo mesto i srebrnu medalju osvojio je Vanja Borisavljević, treće mesto i bronzanu medalju osvojio je Marko Pećinovski, učenik OŠ Dositej Obradović Plandište.

„Osvajanjem ovih medalja učenici osnovne škole i članovi Sportskog udruženja „Streljačka družina Planteks 1981″ ostvarili su veliki sportski uspeh. Kontinuiranim radom uspeli su da potvrde kvalitet na ovako značajnom takmičenju, obzirom da je okružno školsko takmičenje u streljaštvu okupilo najbolje takmičare u svojim kategorijama. Plasman na državno prvenstvo je sigurno jedan od najvećih uspeha u našoj disciplini i jako smo ponosni na ostvaren rezultat naših takmičara. U narednom periodu slede nam aktivne pripreme za državno prvenstvo i kao i Ligu pionira Vojvodine“, istakao je Davor Ćalić, predstavnik SD „Streljačka družina Planteks 1981“.