Strašan kiks Totenhema u Sautemptonu, u 93. minutu ispustili pobedu protiv fenjeraša

Zanimljivi rezultati i mnoštvo golova ovog popodneva u Premijer ligi

Prosto je neverovatno šta sebi dozvoljava Totenhem ove sezone u Premijer ligi. I onda kada pobeda treba da bude u džepu, Pevci pronađu način da sve uprskaju, a navijači će zasigurno biti besni i nezadovoljni današnjim izdanjem na južnoj obali Engleske, gde je fenjeraš Sautempton u 93. minutu došao do boda, iako su gosti imali dva gola prednosti – 3:3 (0:1).

U duelu punom drame, gde do samog kraja Totenhem nije mogao da se opusti, pošto je poslednjeplasirani tim pritiskao i tražio bod koji bi za njih bio veliki kao kuća. Sastav iz Londona je na kraju „pukao“ pod pritiskom, tako da će se ponovo „češkati“ za glavu.

Posle prilično šokantnog prvog poluvremena, gde smo videli bezbroj izmena zbog povreda, počevši već u 5. minutu kada je iz igre morao da izađe Rišarlison, a samo tri minuta kasnije ga je na drugoj strani „ispratio“ Bela-Kočap. To, nažalost, nije bio kraj, pošto je potom i Bednarek morao da izađe van, kao i Dejvis na drugoj strani.

Prvi gol postigao je Pedro Poro u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, ali je jak udarac Sautempton zadao odmah na startu drugog dela, kada je Če Adams izjednačio. Delovalo je da će sve da krene na vodenicu gostiju posle pogodaka Kejna i Perišića u 65. i 75. minutu, ali je poslednjih četvrt sata pripalo Svecima.

Prvo je Teo Volkot šokirao Totenhem u 77. minutu, da bi onda veliku glupost napravio gostujući sastav u nadoknadi vremena. Skrivili su penal, dopustili da ga izvede najbolji izvođač u timu Sautemptona, Džejms Vord-Prauz i tako šokira sve koji navijaju za tim iz Londona.

Zanimljivo je bilo i u poslednjem meču dana, gde je Čelsi uspeo tek da remizira sa Evertonom (2:2), čime je ostao zakucan u sredini tabele, bez nekih većih motiva da se bori za Evropu do kraja sezone. Karamelama je sa druge strane ovo bod spasa.

Do njega su došli golom Simsa u 89. minutu meča, a pošto je prethodno Čelsi dva puta vodio pogocima Žoaa Feliksa iz 52. i Kaja Haverca u 76. minutu, koji je između poništio Dukure na dodavanje Tarkovskog u 69. minutu.

Vrlo uzbudljivo bilo je na stadionu „Moline“ gde je Vulverhempton sebi zagorčao život protiv direktnog konkurenta u borbi za opstanak, Lidsa – 2:4. Aston Vila je na svom terenu demolirala Bornmut i tako ga ostavila u crvenoj zoni – 3:0, dok su Brentford i Lester remizirali – 1:1