Štoper postigao autogol, pa doneo pobedu Zvezdi: Dragović iskreirao preokret u Novom Sadu

Derbi 15. kola na “Karađorđu” u Novom Sadu

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su 12. pobedu u šampionatu, jer su u Novom Sadu, na stadionu “Karađorđe” savladali domaću ekipu Vojvodine rezultatom 1:2 (1:0). Golove na derbiju 15. kola Superlige postigli su Aleksandar Dragović u 31. minutu autogolom u korist Vojvodine, dok su na drugoj strani precizni bili Milan Pavkov u 53. i Dragović u 61. minutu za beogradske crveno-bele.

Vojvodina ima za čim da žali, iako je njena realnost takva da veći deo ekipe nema dovoljno snage da bi se u kontinuitetu tokom jedne važne utakmice ravnopravno nosio sa svojim protivnikom. Novosađani su umeli da isprate ubrzanje gostiju u prvom poluvremenu, pa čak i da ga podignu za stepen više i tada su stvorili tri odlične prilike od kojih je samo jedna završila u mreži Milana Borjana.