Stevanović posle sjajnog Vimbldona pričala o planovima, pljeskavicama, čudima…

Njena sjajna priča na Vimbldonu je, nažalost, završena

Nažalost, gotov je sjajni turnir za Nataliju Stevanović u Londonu. Bajka koja je trajala još od kvalifikacija, pa sve do 3. kola Vimbldona, nažalost okončana je pobedom Petre Kvitove u 2 seta.

– Očekivala sam to i za moju slajs igru moram da čekam momenat i imam utisak da sam taj momenat u drugom setu pre kiše na 5:4, mada je i ono bilo sumnjivo sudija što je dosudio ponavljanje poena. Na 2:1 je bilo 30:15 i udarila sam as faktički, zvali su aut, a čelendž je pokazao da je dobra lopta. Ona stoji i kaže mi Kvitova da nije takla loptu. Sudija u stolici je rekla da je omeo linijski sudija da krene na loptu i pomislila sam: Nemoj da me zezaš. Tako je to kada si na većem terenu kada je preko puta dvostruka pobednica Vimbldona i sudija ima pritisak i gospođica je samo stala i čekala sledeći servis. Posle meča je Nikola otišao do sudije čisto da kažemo naše viđenje, kako da reagujemo sledeći put u takvoj situaciji. Taj gem je trebalo da bude moj jer sam posle toga dobila poen, dva, ali sam u glavi imala da je to još jedan test. Rekla sam nema veze, još jedan test moramo i kroz to da prođemo. Na kraju sam mislila da ću na 5:4 da je sad 6:3, ali ajde nema veze. Trener mi je rekao i da si dobila taj set ona je na vrhunskom nivou, u trećem setu svi to brišu. Može da te počisti 6:1 ili ti nju da čistiš sa 6:1. Generalno mi je krivo jer je za moju slajs igru kao kad surfer uhvati talas i ide. Uhvatila sam talas i taman sam počela lepo da surfujem i kiša, nema veze ponovo. Nju je to osvežilo, ona je fenomenalna, dala sam sve od sebe i borila sam se do kraja – rekla je Stevanovićka na konferenciji posle meča.

Iako je izgubila, kaže da se bolje osećala na terenu i da ima bolji utisak o svojoj igri nego u meču protiv Tamare Korpač u 2. kolu.

– Bio je bolji utisak nego juče, disala sam lepo, drugačiji su uslovi, više mi je prijalo ovo vreme. Uhvatila sam i nju da se savijala, ne volim o tome da pričam, ali ona se savija, a sudija još uvek nije pustila 25 sekundi. Kada sam se ja savijala na meču pre toga sam jurila da mi ne pišu kaznu za vreme jer su veoma rigorozni. Iskoristi to vreme što je uzela da se ja fokusiram bolje na svoj deo, malo mi je sreće falilo.

– Ona meč lopta kada sam ja odigrala onakav forhend – za to se živi, brate mili. Iz sve snage. Jesam izgubila, ali idemo dalje – rekla je Natalija.

Pročitajte još:

Preuzmite našu Android aplikaciju sa Google Play Store.

Tagovi:

Pročitajte još: