Staropazovačke gimnazijalke dobitnice nagrade Fonda za mlade talente

STARA PAZOVA – Ministarka nauke, tehnološkog razvoja i inovacija dr Jelena Begović organizovala je prijem prošlog meseca za učenike srednjoškolce koji su primili nagrade Fonda za mlade talente povodom uspeha postignutih tokom 2022. godine.

Među nagrađenima u oblasti sporta bile su učenice staropazovačke Gimnazije Sara Marinković i Lana Leposavić koje su zajedno sa svojim timom osvojile prvo mesto na Svetskom prvenstvu u odbojci.

Više od polovine ovogodišnjih nagrada Fonda za mlade talente otišlo je u ruke devojčica tako da su ove dve učenici gimnazije Branko Radičević jedne od 1296 nagrađenih od strane Fonda za mlade talente koji su Srbiji doneli najveća priznanja na svetskim, evropskim i republičkim takmičenjima.

Odbojkašice gimnazije “Branko Radičević” osvojile su titulu prvakinja sveta, pošto su na Svetskom školskom prvenstvu održanom u Foz do Iguasuu, u Brazilu odbranile titulu osvojenu 2018. godine. Gimnazija je u finalu savladala Čung Šan iz Kineskog Tajpeha sa 3:1. A na tom prvenstvu Gimnaziju su predstavljale Una Vajagić, Ivona Lazović, Milica Keser, Maša Lakićević, Sara Marinković, Sofija Đekić, Magdalena Šarac, Lana Leposavić, Marija Jovišić, profesorka Ivana Marković i direktor Miroslav Marković.